Schwalbe breidt G-One R-serie gravelbanden uit met scherper geprijsde versies

Vorig jaar vernieuwde Schwalbe z’n gravelbandenprogramma met de introductie van de G-One R Pro-modellen. Nu komt Schwalbe met de G-One R-serie gravelbanden; zónder ‘Pro’ dus, maar met dezelfde G-One R-, G-One RS- en G-One RX-profielen. Dankzij een karkas met RaceGuard-anti-leklaag en de Addix Green-rubbersamenstelling zijn ze met een prijs van 49,90 euro 25 euro goedkoper dan de Pro-modellen. Daarnaast brengt Schwalbe de vernieuwde G-One Overland en G-One Comp Plus voor forensen.

De onlangs gehouden Velofollies bleek voor veel merken een goed moment om nieuwigheden te introduceren. Bij Schwalbe was dat onder meer hun visie op 32-inch wielen en banden en de introductie van hun eerste prototype voor gravelbikes. Tegelijkertijd trok de Duitse bandenfabrikant ook het doek van de nieuwe Pro One Allroad, die we in aanloop naar de lancering al uitvoering konden testen. Maar daarmee is het vat nog niet leeg wat betreft nieuwigheden. In navolging van de vorig jaar geïntroduceerde gravelbanden in de G-One R Pro-line, komt de fabrikant nu met een Schwalbe-line van diezelfde profielen. Door een ander karkas en rubbersamenstelling ontstaat een serie gravelbanden die scherper in de markt gezet wordt.

G-One R Schwalbe-line gravelbanden

Van links naar rechts de G-One RS, G-One R en de G-One RX.

G-One R naast G-One R Pro-line

De nieuwe G-One R-serie omvat zowel het semi-slick profiel G-One RS, de fijn benopte G-One R en de grovere G-One RX. Die komen qua profiel dus exact overeen met de G-One R Pro-serie, die Schwalbe iets meer dan een jaar geleden introduceerde. De verschillen zitten ‘m onder meer in het karkas. Bij de nieuw geïntroduceerde niet-Pro-versies past het merk nu z’n RaceGuard-constructie toe. Ten opzichte van de Race Pro-constructie met de enkele beschermingslaag V-Guard, biedt RaceGuard met z’n dubbele laag nylonweefsel onder het loopvlak extra lekbescherming. De loopvlakken op de nieuwe G-One R-banden zijn van Addix Green-rubbersamenstelling, gemaakt van Fairtrade natuurrubber en gerecycled carbon black dat voortkomt uit het eigen recyclingsysteem.

Afmetingen en prijzen

Deze nieuwe opstappers van Schwalbe zijn met deze constructie iets zwaarder dan de tegenhangers uit de G-One R Pro-serie. Schwalbe claimt verder dat ze minder snel slijten. Ze zijn daarmee vooral interessant voor gravelbikers die duurzaamheid tegen de scherpste prijs belangrijk vinden dan de finesses van snelheid en souplesse zoals bij de Pro-serie. Door de andere karkasconstructie en het andere type rubber is het namelijk onze verwachting dat de G-One R-modellen iets minder licht en soepel zullen lopen dan de Pro-versies. Daar staat tegenover dat ze 25 euro per band goedkoper zijn. Uiteraard zijn deze banden tubeless-ready.

De nieuwe G-One R en RS zijn er in 35, 40, 45 en 50 millimeter breed. De G-One RX is er in 40, 45 en 50 millimeter. In alle gevallen is de diameter steeds 700c en de banden zijn geheel zwart; er zijn dus geen versies met een bruine zijkant, zoals dat bij de G-One R Pro-modellen wel het geval is. De prijs is ongeacht de afmeting steeds 49,90 euro.

Ook vernieuwd: G-One Overland en G-One Comp Plus

Ook met de nieuwe basis-reeks gravelbanden G-One R is het nóg niet gedaan qua nieuwigheden bij Schwalbe. Er is nu ook een vernieuwde G-One Overland. Een band die Schwalbe expliciet neerzet voor dagelijks woon-werkverkeer en voor bikepacking waar betrouwbaarheid essentieel is. De vernieuwde G-One Overland is opgebouwd met een drielaags karkas en heeft dezelfde RaceGuard-anti-leklaag als de G-One R-modellen. De Addix Green-rubbersamenstelling is eveneens identiek. Verder is deze band voorzien van reflecterende zilverkleurige strips aan beide zijden voor extra zichtbaarheid in het donker. De nieuwe G-One Overland is er in 700×40, x45 en x50 millimeter, is tubeless-ready en kost 47,90 euro.

Tot slot brengt Schwalbe de gravelband G-One Comp Plus. Dit is een draadband (en dus niet vouwbaar), gemaakt met een 3 millimeter dik PunctureGuard-anti-leklaag en Schwalbes Green rubbersamenstelling. Schwalbe mikt hiermee vooral op forensen in een stedelijke omgeving. Om die reden heeft ook deze band reflecterende strepen. De G-One Comp Plus is er alleen in de diameter 700c, waarbij je de keuze hebt uit 35, 40, 45 en 50 millimeter breed. In allge vallen is de prijs 31,90 euro.

Links de G-One Overland, rechts de G-One Comp Plus.

Bron en meer info: schwalbe.com

Geplaatst in Nieuws en getagd met , , , , .
guest
0 Comments
oudste
nieuwste populairste
Inline Feedbacks
View all comments